Jdi na obsah Jdi na menu
 


Střípky ze slavnostního odhalení RELIÉFU SELSKÉHO JEZDCE

23. 9. 2012

V sobotu 12. září 2012 byl na Dlaskově statku při tradičním Posvícení odhalen RELIÉF SELSKÉHO JEZDCE k uctění památky neblaze proslulého roku 1947 v Nechanicích, kde komunistická státní bezpečnost provedla velký zátah proti organizaci právě Selské jízdy.

Tento reliéf zároveň získal trvalé čestné místo přímo v prostorách Dlaskova statku, takže se i budoucí návštěvníci této památky mohou podrobněji seznámit s celou historií Selských jízd v ČR i přímo s naším spolkem Selská jízda Český ráj Turnov, k prohlédnutí je vedle reliéfu i pravý selský kroj, a je zde i k nahlédnutí Slib člena Selské jízdy.

Samotného slavnostního odhalení reliéfu selského jezdce na pískovcové desce se čestně ujala Starostka města Turnova Hana Maierová spolu s dlouholetým členem a starostou turnovské Selské jízdy Janem Houškou.

Dlaskův statek tak byl svědkem dlouho nevídané události, kdy jeho dvorem projelo sedm jezdců a tři slavnostní kočáry se členy našeho spolku.

Více fotek a podrobností (od autora Turnovsko v akci) o celém zajímavém sobotním dnu na Dlaskově statku si můžete prohlédnout např. na stránkách Turnovsko v akci ( http://turnovskovakci.cz/gallery.php?modul=gallery&akce=obrazek_ukaz&obrazek_id=530 ) a na jejich stránkách na Facebooku (Turnovsko v akci)

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář