Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jarní vyjížďka Borek pod Troskami 2012

V již tradičním termínu - na státní svátek 8.5., pořádala i letos Selská jízda další - již 17. ročník oblíbené Jarní vyjížďky.
Jedna z prvních příležitostí pro rekreační jezdce, kteří si rádi vyjedou na pohodovou vyjíždku po cestách Českého ráje, bývá již tradičně hojně navštěvována, zároveň ale každoročně konečný počet koní, jezdců a vozatajců velmi závisí na rozmarech počasí...
Nejinak tomu bylo i letos, kdy sice počasí nevypadalo zdaleka úplně nejhůř, na startu Jarní vyjíždky přesto bylo koní a lidí kolem nich poskromnu. Je to trošku škoda, letošní ročník měl start v krásné krajině Českého ráje, v Borku pod Troskami, tedy v samém srdci českého ráje.
Pohodová trasa byla i pro méně zdatné jezdce či nepříliš natrénované koně vedena místními cestami pod Troskami, vždy byl a je kladen důraz na "nejslabší" dvojice, takže bývá vyjíždka opravdu pohodová a bez větších komplikací.
Na letošním ročníku se na startu sjelo 10 jezdců se svými koňmi a dva kočáry s vozatajci a několika nadšenými přísedícími. Příjemnou třešinkou na celé akci bylo koňáckému oku lahodící sladěné čtyřspřeží člena našeho spolku - a zároveň hlavního organizátora této vyjíždky - pana Paříka.

Okem můžete vyjíždku prohlédnout v několika přiložených fotkách, a na startu příští Jarní vyjížďky se budeme na Vás všechny moc těšit opět začátkem května :-) ...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář