Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hubertova jízda 2011 - Rozumov

I letos jsme zakončili jezdeckou sezonu tradiční Hubertovou jízdou, pro kterou máme pevně "rezervovaný" termín - druhou říjnovou sobotu. Tento termín letos vyšel na sobotu 8. října.

Počasí v tento den bylo opravdu hooodně podzimní!, sychravo, deštivo, s tím spojená zima a "vlezlo", to nebylo pro začátek nic příjemného pro žádného z účastníků jak aktivních v sedlech či ve voze, tak i těch "pasivních", co se starali o blaho jezdců a vozatajců. Počasí nám letos prostě nevyšlo...

I přes tento neovlivnitelný, zato dost důležitý detail, se na startu letošní hubertovy jízdy sjelo dost sedlových koní, bohužel ale jen jediné spřežení. Ke spřežení se však přidalo několik jezdců, kteří se chtěli projet jen tak na pohodu, a držet klidné tempo raději jen s chlaďáskama ve voze, než s ostatními jezdci. Ti vyjeli na vyjíždku do blízkého okolí klokočských skal, s cílem na přesedlišti na trase, kde na všechny účastníky čekalo teplé občerstvení, co alespon malinko snad každého zahřálo.
Na přesedlišti se ovšem stala velice nepříjemná situace, kdy se kousek od nás všech převrátilo již zmíněné jediné spřežení, ze kterého postupně saltem vpřed i vzad vypadli všichni dvounozí účastníci, a nakonec (jak to tak obvykle bývá), i kapitán celé posádky, takže koníci měli v tu chvíli volné pole působnosti a náležitě si to "užili" ! Tímto však nechci danou situaci v žádném případě nijak zlehčovat (dnes s odstupem času už to jen člověk vidí trochu jinak, a doufám, že stejně to dnes vidí i všichni účastníci karambolu). Tam na přesedlišti asi v tu chvíli ale nikomu do smíchu nebylo, každý jen čekal, zda jsou všichni lidi i koníci v pořádku a zdraví, a NAŠTĚSTÍ !!!, krom nefalšovaného šoku se snad nikomu nic vážného nestalo, za což můžeme opravdu jen děkovat tam nahoru, protože zmíněný karambol a jeho následky (zbytky vozu) vypadal děsivě...
Ještě bych chtěla dodat, že obdivuji, jak všichni z daného vozu zvládli celou situaci na výbornou, a ti, které ten karambol nejvíc postihl, se dokázali jít večer ještě o všem v klidu a s velkou dávkou humoru, pobavit do místní hospůdky. Za vše tedy Vám (vy víte kdo ) - klobouk dolů!! 
Po tomto "zážitku", který ještě okořenilo opravdu úžasně deštivé a vlezlé počasí, již byla u všech účastníků nálada na bodu mrazu, a naopak vesměs všichni i rádi uvítali oznámení, že Hon na lišku se letos z bezpečnostních důvodů konat nebude. Postupně se pak všichni obrátili ke svým domovům a promoklí na kost vyrazili do svých suchých stájí a teplých domovů čerpat ztracenou energii.

Večer pak bylo v místní hospůdce rezervováno posezení, nechyběl ani výborný Soud, potrestáni byli všichni, co měli odvahu ten večer přijít, a hlavně nálada byla výborná i přes nepříliš milé chování paní hostinské, která naše povídání dlouho nedokázala dostatečně pochopit. K tomu se nás spousta těšila na dobrou mňamku po celém náročném dni, a k překvapení (asi) nás všech nám bylo předrecitováno houbové menu přiblližně o pěti chodech, na víc jsme neměli ten večer nárok... Ani houbový guláš, který neměl absolutně žádnou houbovou chut, nám ale nezkazil pěkný večer, plný vtipných úkolů uložených přísným "spravedlivým" soudem, zábava stále víc a víc gradovala, takže podle mého názoru i přes všechny nepříjemné a nečekané překážky bylo večerní posezení příjemnou tečkou za celým náročným sobotním dnem.

Tímto bych chtěla ještě jednou poděkovat celému týmu milých lidí, všem odvážným jezdcům, kteří se se svými koňmi rádi projeli krásnou přírodou českého ráje, i jedinému statečnému účastníkovi z řad vozatajců,  jeho skvělé ženě za její výtečné občerstvení hned na startu, všem, že neváhali přijet i přes letošní nepříznivé počasí, že se v pohodě obešli bez Honu na lišku, a že snad nezanevřou kvůli letošní zkrácené Hubertovy jízdě na další naše plánované akce do budoucna...

Nezbývá, než doufat, ať se nás na příštím ročníku Hubertovy jízdy Selské Jízdy sjede opět velké množství, ať nám počasí přeje trošku víc než letos, ale hlavně, ať si do té doby užíváme všichni krásné dny po boku našich milovaných koní, milých lidí, a spousty zdraví...!

Ať vám koně jdou...
 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář