Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hubertova jízda Kadeřavec 2012

Letošní ročník tradiční HUBERTOVY JÍZDY Selské jízdy Turnov můžeme označit za vydařený!

Protože nás ještě stále provázely myšlenky na ne příliš povedený minulý ročník doprovázený sychravým a deštivým počasím, rozhodli jsme se uspořádat letošní Hubertku o týden dříve, což připadlo na sobotu 6. října 2012. Nutno říct, že se nám tato (především Vráťova) volba opravdu povedla, a počasí na začátku října nám víc než přálo!

Koně, jezdci i vozatajci se letos sjeli na oblíbeném a již jednou dobře osvědčeném místě - v Kadeřavci u Podháje, na rozlehlých loukách rodiny Šiftovy, kde je dobré zázemí pro všechny účastníky ať s koňmi, nebo i bez nich.

Zde byl sraz od 9,30, a odjezd na vyjíždku naplánován o hodinu déle. I díky vydařenému počasí se sjelo nemalé množství koní a jezdců, tak i vozatajců.
Jezdci se poté podle svých možností rozdělili do dvou lotů, a všichni se v naplánovaném čase postupně vydali na "své" trasy po okolních cestičkách krásnou přírodou Českého ráje.
Vyjíždky jak už bylo naplánováno trvaly přibližně dvě hodiny, všichni se ve zdraví vrátili opět společně na místo ranního startu, kde se pak dobrovolníci z řad sedlových koní utkali v napínavém "závodě" v Honu na lyšku o medaili Krále honu.
Hon na lyšku byl podle rychlostních možností koní rozdělen podle původních sestav obou lotů, a jako první z rychlého lotu se po napínavém závěru podařilo lyščí ohon utrhnout paní Weberové na její šikovné mladé klisně, a v druhém - pomalém lotu měla mezi koňmi "důchodci" nejvíc štěstí M.Kočová, když jako první doběhl její 18-tiletý důchodce pod lyščí ohon :-).
Vozatajci si vše vynahradili pro změnu na zábavně připraveném "slalomu", kde rozhodovala nejen šikovnost koní a jejich kočích, ale i trocha štěstí při následném "rozstřelu", kde se utkali dva nejlepší - bratr Pařík s haflingy, a spřežení šikovných poníků bratra Ládi Johana, pro vítězství si nakonec dojel rychlejší pan Pařík se svým spřežením haflingů!
Pro pár zájemců z řad sedlových koní byl připraven i malý parkur Mini-Maxi, kde čekala malá odměna i na nejlepší z nich ...

Poté už si všichni nechali chutnat u dobrého občervstvení, které bylo pro všechny aktivní účastníky připraveno v cíli vyjíždky, a se spoustou (doufejme jen pozitivních) zážitků se pak všichni postupně začali rozjíždět do svých domovů. Někdo po kopytě, někteří s vozy, místní pěšky, aby se pak večer většina z nich opět sešla, tentokrát již bez koní, na oblíbeném večerním posezení, které V.Šifta pro letošní rok zařídil v restauraci U králíčka v Kacanovech. Protože nechyběla ani pohodová kapela s kytarama, a pověstný soud, který jeden z obviněných trefně a přesně dokonale popsal :-)) , nebyla o dobrou zábavu nouze až do pozdních půlnočních hodin...

Věříme, že se letošní celkem vydařená Hubertova jízda povedla, že byli všichni účastníci spokojení a ve zdraví se vrátili zpět (zdravíčko přejeme hlavně statečné kobylce od bratra R.), a že se na Vás všechny budeme moct těšit opět za rok, někdy a někde u dalších aktivních setkání místních koňáků a jejich koní...!

Veliké poděkování patří především Vráťovi a Jiřině Šiftovým (i za jejich prosazení termínu o týden dřív),  za veškeré poskytnuté zázemí v tento podzimní den, i za všechno (občas nelehké) zařizování všeho důležitého a za jejich trpělivost :-). Poděkovat bychom tímto také chtěli paní Weberové za bezvadné vedení rychlého lotu, panu Váňovi za jeho vedení krásné vyjíždky vozatajců, a Michalu Markovi za poskytnutí zajímavé fotodokumentace z celého dne, všichni tito lidé nejsou členy Selské jízdy, ale jejich pomoc nám to všechno obrovsky usnadnila, a nutno dodat, že tímto pomohli ve finále víc, než většina z "neaktivních" členů! Děkujeme. Nemůžeme zapomenout ani na náš další organizační tým v čele s D.Šeflovou a panem Starým a dalších, kteří se během celého dne výborně starali o plné žaludky všech účastníků i dalších hladových krků, děkujeme i za upečené dobrůtky našim sestrám, velký dík patří i obětavé sestře B.Francové za krásně vyrobené medaily pro nejlepší účastníky, a všem ostatním za aktivní osobní účast!

Těšíme se na všechny opět v příštím roce na některé z našich pravidelných akcí Selské jízdy.
Ať vám koně jdou...

PS: Pro jednotlivé fotky ve větším rozlišení si prosím pište na náš e-mail, (doufám že s nepsaným laskavým dovolením M.Marka) si je dovolím zájemcům přeposlat na požádání mailem...:-) díky.

PS2: Pokud máte kdokoliv jakékoliv dotazy nebo připomínky, nebo své zajímavé názory, jsme otevřeni každé diskuzi na našich stránkách a budeme rádi i za jakékoliv podněty, které povedou k dalšímu zlepšení tohoto dne v příštím roce! Děkujeme za ně...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: hubertova jizda 2012

(SJ-český ráj Turnov, 17. 11. 2012 23:19)

Dobrý den,
pro úplnost informace je vše potřebné doplněno, samozřejmě není nic špatného na tom, že bylo soutěženo s poníky, nechápu úplně přesně, proč by to mělo u někoho vyvolávat jakékoliv "ponížení", pouze se v článku nezacházelo až do takových podrobností, nic víc v tom opravdu není potřeba hledat...:-)

hubertska jizda 2012

(sestra votockova, 17. 11. 2012 12:02)

je sice krasne ze bratr parik vyhral jako vozatajec slalom ale proc neni napsano ze se zucastnil rozstrelu s poniky bratra johana prece to neni zadne ponizeni ze soutezil s poniky a nebo snad ano?