Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bára Franzová

Barča je jedna z těch mladších a zároveň novějších členek spolku Selské jízdy, řadí se ale od začátku spíš k těm aktivnějším a vždy dobře naladěným tvářím našeho spolku :-)...
Jako malá absolvovala asi po tři roky dětské tábory na Janově Hoře. Tím její dětství s koníky v podstatě končí.
Koncem roku 2008 začala jezdit s Johankou Hammovou na jejím valáškovi, jen tak na výšlapy do přírody, posléze se na něm asi behem třech měsíců naučila jezdit.
V květnu 2009 si přivezla hnědého klusáka Harpyho, se kterým jen tak chtěla jezdit na vyjížďky, ale závěrem příští sezony se po absolvování cenného výcviku zůčastnili nejedněch závůdků v Cros Country a i hobby parkurech (nejvýš Z-parkur čistě)
Tak se jí jezdectví zalíbilo, že nejen že jí rodiče postavili doma stáj pro Harpyho, ale aby nebyl sám, pořídila mu kamarádku Cortinku (po Corrado II). Letošní sezonu moc neslavili, ale s oběma minimálně jedno umístění z hobby závůdků přinesli...
Harpymu je 11let a Corti je 6let. Báře je 25 a momentáně s ní jezdí přítel, kterého učí jezdit. Vzhledem k neúspěšně splněným zkouškám zzvj, které by chtěla nejdéle příští rok dodělat, jí ještě na oficialních závodech neuvidíte. Nicméně na hobby závůdkách je vidět vždy, ať s Harprem, který odkluše celý parkur, takže jsou nepřehlédnutelní nebo s Corti která měří asi 177 cm v kohoutku, takže ta je také nepřehlédnutelná :)

Jinak bydlí s rodiči v domku, ve kterém má s přítelem byt.  Její zvěřinec doplňují výmarská ohařka Daisy, německá ovčačka Ura a kočička Máša.

Co o Barče napsali jiní ..(kamarádka ze stáje, kde měla dříve svého koně ustájeného):
"Málo kdy, ne, vlastně nikdy, jsem nepotkala člověka, který by měl míň strachu než Baruš. Říká se, že děti nemají pud sebezáchovy... v tomto případě bych pak musela Barči věk tipnout tak na dítě věku dvou let:) Koním se věnuje poměrně krátce, ale dělá neuvěřitelné pokroky. Ona je jako raketa... raketový start, raketová rychlost, nad skokem dosahuje raketových výšek a její kariéra se raketově blíží. S Barčou přichází úsměv a legrace, adrenalin a taky pohoda. "

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář