Jdi na obsah Jdi na menu
 


Láďa Johan

Láďa je jedním z věrných a již dlouhou dobu působících členů našeho spolku! Narodil se v roce 1937 v Přepeřích. Již jeho rodiče měli menší statek a pár chladnokrevných koní na práci. Od malička se kolem nich motal a samozřejmě na nich i jezdil.
Asi kolem r. 1953 museli vstoupit i s koňmi do JZD a jako družstevník nesměl Láďa chovat koně - proto se začal zabývat chovem oslíků. Choval je neuvěřitelných 20 let. 
V r. 1983 začal s chovem poníků, které má dodnes. V r. 1986 od kamaráda koupil pro syna tehdy 18ti letou klisnu, která byla vysoko v krvi a dožila se u Láďy 31 let. Poté koupil od p.Beranové z Modřišic chladnokrevnou bílou klisnu, kterou měl 12 let. V současné době kromě svých věrných poníků má ještě kříženou klisničku haflinga. 
Se svými koňmi se rád účastní různých akcí, ať už vyjížděk SJ, nebo byl už i několikrát středem pozornosti televizních štábů. Je výraznou osobností i na prknech, která znamenají svět, neboť je i "šéfem" místního divadelního spolku v Přepeřích, kde každou sezonu aktivně se svými přáteli hrají po blízkém i širokém okolí a jsou velmi populární.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář